Austriešu pilots Felikss Baumbartners (Felix Baumgartner) ir paziņojis par savu misiju Red Bull Stratos – viņš centīsies kļūt par pirmo pilotu, kas ar cilvēka ķermeni pārsniegs skaņas ātrumu. Misija notiks 2010. gada pavasarī, taču precīzāks laiks tiks paziņots vēlāk, pēc vairākiem izmēģinājumiem.

Baumgartnera plāns ir speciālā kapsulā pacelties gaisā ar hēlija balonu līdz stratosfēras augstākajiem slāņiem, sasniedzot vismaz 36 570 metru augstumu un īpašā gaisa spiediena „kosmosa tērpā” izpildīt brīvo kritienu, sasniedzot ātrumu virs 1110 kilometriem stundā, pēc tam ar izpletni piezemēties uz Zemes.  Ja misija izdosies, Red Bull Stratos uzlabos četrus pasaules rekordus un informācija, ko zinātnieki iegūs šīs misijas laikā, palīdzēs izveidot jaunus standartus gaisa drošībā un palielinās cilvēka lidojumu iespējas.

ASV Gaisa Spēku pulkvedis (pensionēts) Džozefs Kitingers (Joseph Kittinger) iepazīstināja medijus ar austriešu pilotu speciālā preses konferencē, kas notika Ņujorkas Zinātņu akadēmijā, jo viņš pats 1960. gadā veica stratosfēras lēcienu no 31 333 metru augstuma, kas atvēra durvis kosmosa izpētei un tieši viņa uzstādītos pasaules rekordus Baumgartners centīsies pārspēt. „Cilvēki ir mēģinājuši manus rekordus pārspēt veselus piecdesmit gadus, un daudzi ir miruši, mēģinot to panākt” teica Kitingers, „taču es ticu, ka ar mūsu unikālajiem resursiem, neparasto komandu, Red Bull atbalstu un Feliksa Baumgartnera izcilajām spējām Red Bull Stratos izdosies.” F. Baumgartners ir pieredzējis pilots, bet visplašāk pazīstams kā pirmais cilvēks, kas 2003. gadā pārlidoja Lamanša šaurumam ar karbona spārniem.

“Šis patiesi ir solis pretī nezināmajam. Neviens nevar precīzi paredzēt, kā cilvēka ķermenis reaģēs uz tik straujām ātruma pārmaiņām. Taču tieši tas mums ir jānoskaidro. Nākotnes aero kosmosa programmas jāveido tā, lai piloti un astronauti var avārijas situācijā tikt ārā no lidaparāta lielā augstumā, ” skaidro Baumgartners.

Red Bull Stratos Medicīnas direktors Dr. Džonatans Klārks (Jonathan Clark), kas bijis uz borta sešās Space Shuttle misijās, apliecina, ka iegūtie dati tiks izplatīti zinātnieku aprindās un viņš paredz ilgi gaidītu medicīnas protokolu izstrādi kā misijas medicīnisko rezultātu. „Turklāt viens no lielākajiem labumiem būs tas, ka Red Bull Stratos iedvesmos jauniešus...Tas, ko Felikss dara ir tāpat kā pirmo astronautu un kosmonautu sasniegumi”

Red Bull Stratos treileris:
Attēli:

kitinger

200305_av01_ap

 

 

Uzzini sīkāk:


03. Feb 2010 13:58 by darklow

 

Noteikumi Komentārs par šo rakstu
Vārds: *
E-pasts:
Nosaukums:
Komentārs:Atļautie HTML tagi:
<b><i><u><a>

Teksts kas sāksies ar www., http:// vai ftp:// automātiski tiks pārveidots par linku
* Lai ievietotu attēlu rakstiet: [img]adrese uz attēlu[/img]
Piem: [img]http://www.freefly.lv//img/pic0.jpg[/img]
Pievienot attēlus: